english
 Aktualności
 Wstępniak
 Numery pisma
 Redakcja
 Zamówienia
 Listy do redakcji
 Linki
Autor: Avari
email redakcji • Túrin Dagnir -16 lipca 2010 - forum tolkienowskie


  Chciałbym najpierw odnotować małą uwagę techniczną, w sprawie mojego artykułu :). Ci, którzy byli na TF-ie, z pewnością wiedzą, o co chodzi.

     Tak więc w pewnym miejscu podałem przelicznik Lat Drzew na Lata Słoneczne i w jakiś sposób zabrakło tam przecinka ;P. Konkretnie chodzi o przypis 5. Zamiast "Jeden Rok Drzew = 9582 Lat Słonecznych" powinno być "Jeden Rok Drzew=9.582 Roku Słonecznego". Co dziwne, ta właściwa wersja istnieje we wczesnej formie mojej pracy, później jednak, gdy poprawialiśmy ją razem z Marille, przecinek gdzieś uciekł :). Któreś z nas musiało go zjeść, ale mam nadzieję, że większość z Was wyłapie ten błąd od razu, gdyby bowiem prawdziwy był przelicznik wydrukowany, to obliczenia, które zostały na jego podstawie wykonane, nie miałyby sensu :).

     Przede wszystkim jednak chciałbym w tym poście bardzo podziękować Redakcji Aiglosa za możliwość zadebiutowania w ich wspaniałym almanachu :). Droga do tego nie była łatwa, wciąż bowiem jeszcze muszę pracować nad formą i ogólnym kształtem tekstów, jednak, przy wielkiej pomocy M.L.-a, Nifrodel i Marille, esej wreszcie (jego zalążki powstały ponad rok temu!) zaczął wyglądać dość apetycznie :). To naprawdę wspaniałe, że słabsze prace, takie jak moje, nie są odrzucane z miejsca, a dana jest ich twórcom możliwość dalszej pracy nad nim, pod okiem bardziej doświadczonych w tej materii. Pozdrawiam! TD


  Od Redakcji:

  Gratulujemy udanego debiutu i mamy nadzieję, że to nie ostatni artykuł. Cieszymy się, że nasze uwagi okazały się pomocne i szkoda byłoby zmarnować tyle nowej wiedzy. ;) Przecinek jest ważki! Ubolewamy nad jego zniknięciem. Mamy nadzieję, że nagłośnienie sprawy pozwoli uniknąć czytelnikom pomyłek.

  Pozdrawiamy serdecznie :),

  Redakcja

Autor: Kasiopea
Opracowanie i wykonanie strony: nifrodel & elfy - Copyright © 2004 - 2021 Aiglos
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna praca nie może być użyta bez pisemnej zgody autora.