english
 Aktualności
 Wstępniak
 Numery pisma
 Redakcja
 Zamówienia
 Listy do redakcji
 Linki
Autor: Avari
email redakcji • Wojtek Musioł -6 lipca 2010


  Łączę serdeczne pozdrowienia dla całego zespołu redakcyjnego a także życzę dłuuugiego, wielce zasłużonego wypoczynku po ciężkiej pracy.

  Wierny czytelnik,

  Wojtek Musioł

  P.S. Poniższy akapit proszę potraktować jako pytanie nieco retoryczne, skierowane do całej Redakcji.

     Otóż, za każdym razem, kiedy trafia do mnie kolejny numer kwartalnika, jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy oraz kompetencji wszystkich Autorów. Nie ukrywam, że jest doświadczenie nieco deprymujące czy wręcz frustrujące, ponieważ, kiedy czytam różne dzieła Mistrza czy opracowania jego książek a następnie zestawiam, np. z treścią artykułów zamieszczanych w Aiglosie, to wydaje mi się, że, po pierwsze: nie potrafię czytać ze zrozumieniem; po drugie: czytając nawet po kilka razy dany akapit, rozdział, etc. ciągle muszę sięgać do indeksów, skorowidzów, chronologii. Nie potrafię zapamiętać całego ogromu świata wyobrażonego przez J.R.R. Tolkiena. I nie tłumaczy tego, li tylko skromna pojemność pamięci (zdiagnozowana) :-) Nie pomaga nawet cykliczne powtarzanie "Zagadek" A.Murray`a :-)
     Stąd moje pytanie: jak można to wszystko ogarnąć, co więcej, znajdować nowe pokłady znaczeń, treści, symboliki, analogii, itd. ?
     Jeżeli nie narusza to tajemnicy warsztatu pracy, byłbym bardzo zobowiązany za uchylenie rąbka tajemnicy.

  Kłaniam się nisko,

  Wojtek Musioł


  Od Redakcji:

  Bardzo dziękujemy za wierne czytanie "Aiglosa" i za tak przemiłą ocenę naszych umiejętności! Mimo retoryczności pytania, względem pokładów znaczeń, treści, symboliki i analogii, po prostu znajdujemy je u Tolkiena :). Redakcja ma wykształcenie zdecydowanie humanistyczne co stanowi ułatwienie podczas zgłębiania tekstów profesora. A co do ogarniania, no cóż, my też wszystkiego nie ogarniamy :). Tego nikt nie potrafił, nawet sam Tolkien się czasami gubił się i zapominał, co napisał :). przykładem sprawa z 'Problem of ros" w HoME, gdzie wywiódł całą długą etymologię jednego słowa, po czym okazało się, że wyjaśnił je już przy okazji Władcy Pierścieni i zwyczajnie o tym zapomniał.:)

  Pozdrawiamy serdecznie :),

  Redakcja

Autor: Kasiopea
Opracowanie i wykonanie strony: nifrodel & elfy - Copyright © 2004 - 2021 Aiglos
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna praca nie może być użyta bez pisemnej zgody autora.