english
 Aktualności
 Wstępniak
 Numery pisma
 Redakcja
 Zamówienia
 Listy do redakcji
 Linki
Autor: Avari
email redakcji • Faelivrin -22 marca 2010 - forum tolkienowskie


     Kilka wyrywkowych zachwytów:
     Trzynastkę bardzo przyjemnie czytało się i oglądało na świeżym powietrzu, w promieniach wiosennego słońca. ;)

     Jedyne, co mnie troszkę zawiodło, to dysproporcja tematyczna. W artykułach, jak i fanfikach, dużo tematyki władcowej. I ery jak na lekarstwo... Mimo wszystko, jest dobrze. Na razie pochłonęłam artykuły Melinir i Geirve, o których słów parę:

     Kobiety w Śródziemiu - temat może nienowy, ale zawsze ciekawy. Szkoda, że tak mało pojawiło się o silmarillionowych bohaterkach (które wg mnie zasługują nawet na oddzielny artykuł :)) Ale rozumiem, że priorytetem było szersze i kompleksowe ujęcie zagadnienia, a najpełniejszy materiał źródłowy to jednak WP. Bardzo spodobało mi się porównanie Noldorek do starożytnych bogiń, widzę to w ten sam sposób. No i Idril-tygrysica, wow. ;)

     Krasnoludowie - fajnie, że autorka już kolejny raz przybliża nam obyczaje tej rasy, traktowanej trochę po macoszemu w samym legendarium, jak i przez fanów. Artykuł krótki, ale konkretny, interesujący.

     W fanfikach tym razem nie znalazłam nic dla siebie, ale z przyjemnością przeczytałam poezje. Tutaj czapki z głów przed Miriel, piękne utwory.

     Jeszcze o ilustracjach - moje ulubione autorki nie zawodzą. :) Miniaturki Melinir przy wierszach to perełki, wielka szkoda, że lekko niewyraźne. A tego Caranthira to chyba wyrwę i machnę sobie nad łóżkiem (chociaż nie, tam już jest (naj)starszy z panów F :P)

     To na tyle z pierwszych wrażeń, lecę czytać artykuł o Eowinie i recenzję Kane'a.

     Gratulacje dla redakcji!


  Od Redakcji:

  Dziękujemy za podzielenie się z nami wrażeniami i ciepłe słowa pod adresem autorów. Staramy się zawsze o jak największą różnorodność artykułów, nie zawsze jednak eseje są pisane "na zamówienie". ;) W sprawie konkurencyjnej grafiki nad łóżkiem, w trosce o całość "Aiglosa", polecamy prywatną korespondencję z twórczynią, być może zaowocuje satysfakcjonującym jakościowo duplikatem? ;)

  Pozdrawiamy serdecznie :),

  Redakcja

Autor: Kasiopea
Opracowanie i wykonanie strony: nifrodel & elfy - Copyright © 2004 - 2021 Aiglos
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna praca nie może być użyta bez pisemnej zgody autora.