english
 Aktualności
 Wstępniak
 Numery pisma
 Redakcja
 Zamówienia
 Listy do redakcji
 Linki
Autor: Avari
email redakcji • Halcatra -22 marca 2010 - forum tolkienowskie


  Przeczytany :)
     Kilka wyrywkowych zachwytów:
     M.L.u - chronologia jest kapitalna, naprawdę, podziwiam Cię, bo widać, że włożyłeś w nią mnóstwo pracy. Wielu informacji nawet nie kojarzyłam, nie mówiąc już o jakimkolwiek uszeregowaniu co po czym i dlaczego.
     Niezmiernie przypadł mi do gustu tekst Geirve o pogrzebach krasnoludów, w życiu bym nie pomyślała, że jak się to zbierze w całość, to wyjdzie takie pełne i kompletne.Szczególnie intrygujący jest fragment o szarpaniu bród - niby taki drobny gest, a faktycznie się powtarza i ma głębsze znaczenie.
     Ładnie współgrają ze sobą teksty Melinir i Justyny Brzezińskiej. Podobna tematyka, przedstawiona z tego samego mniej więcej punktu widzenia, ale nieco odmiennymi technikami i w rezultacie ma się wrażenie, że wszystko do siebie pasuje. Uśmiech
     Niemniej ciekawy jest pierwszy z esejów, o Sadze o Volsungach. Zainteresował mnie co prawda w mniejszym stopniu, ale to z oczywistej przyczyny, że mnie te północne legendy w ogóle nie podeszły, a rozreklamowana Legenda o Sigurdzie i Gudrun w jakiś sposób zawiodła :/ W dziale fanfików największą perełką, oczywiście wg mnie, są archiwalne listy hobbitów. Znakomite na gorszy nastrój, pełne humoru i ciepła, zgrabnie napisane, aż by się ich chciało jeszcze więcej i więcej Z przymrużeniem oka
     Z poezji najbardziej spodobały mi się dwa wiersze: "Niniel" pióra Nifrodel i "Pielgrzymka do Emyn Beraid" Elring.
     Jeśli chodzi o recenzje, to najbardziej czekałam na tekst M.L.a o Arda Reconstructed. Nie zawiodłam się ;) Tak sobie czytuję różne opinie o AR i coraz bardziej chciałabym się zapoznać bliżej z tą książką, ale cóż - musiałabym najpierw swój ęgielski poprawić, a to, niestety, raz że długo zajmie, a dwa, że pewnie nigdy nie będzie miało miejsca :)
      Równie ciekawy jest wywiad z Elkiem, ale tego należało się spodziewać - Elek jest znakomitym mówcą, genialną osobą i w ogóle go uwielbiam :)
      Najlepsze Redakcja zostawiła prawie na sam koniec - mianowicie "Naradę u Elronda" Avari. Toć to po prostu bomba jest! :D Proszę, powiedzcie, że w następnym Aiglosie będzie jakiś kolejny epizod! Teksty po prostu mnie rozbrajały i do teraz za mną chodzą Avari po prostu genialna jest.
     Numer zamykają "wydarzenia", "zagadki" i "logogryf". Nad logogryfem oczywiście do teraz siedzę i usilnie próbuję rozwiązać :P

     Ufff, obrazki może wezmę pod ostrzał przy innej okazji :)


  Od Redakcji:

  Cieszymy się bardzo, że w kazdym numerze znajdujesz coś interesującego dla siebie i dzielisz się z nami wrażeniami z lektury. Postaramy się, aby teatrzyki pojawiały się często, na pewno pojawi się jeszcze jedna sztuka Avari, wprawdzie nie będzie to kolejna część, lecz za to zupełnie inny temat. Życzymy powodzenia w rozwiązywaniu logogryfu! :) Dziękujemy również za recenzję pisma (i to niejednego numeru) w "Ancalimie nr 4".

  Pozdrawiamy serdecznie :),

  Redakcja

Autor: Kasiopea
Opracowanie i wykonanie strony: nifrodel & elfy - Copyright © 2004 - 2021 Aiglos
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna praca nie może być użyta bez pisemnej zgody autora.