english
 Aktualności
 Wstępniak
 Numery pisma
 Redakcja
 Zamówienia
 Listy do redakcji
 Linki
Autor: Avari
email redakcji • Halcatra -13 marca 2009 - forum tolkienowskie


     Numer XI zdecydowanie jest jednym z najlepszych dotąd numerów. Co miało na to wpływ? Ano czynników było kilka.
     Jednym z nich z całą pewnością jest duża różnorodność wśród tematów artykułów - jest mowa i o naturze dobra i zła, i o muzyce, i o indywidualizacji językowej, i o Faramirze, i o potrawce z królika. Tematy się nie pokrywają, każdy został napisany w innym tonie. Perłą ewidentnie jest tekst Kasiopei o Faramirze - po prostu mistrzostwo świata. Zawsze niezmiernie podobały mi się teksty Kasiopei dotyczące różnych tolkienowskich postaci, ale ten bije na głowę wszystkie poprzednie, momentami płakałam ze śmiechu. Właśnie takiego tekstu brakowało mi w poprzednim Aiglosie.
     Pozostałe eseje też warte były uwagi. Ze szczególnym zaciekawieniem podeszłam do tekstu Elbereth, ponieważ miałam już okazję zapoznać się z nim w wersji słyszanej. Cały Zahcon znów stanął mi przed oczyma... (I przed uszami - Elbereth i Elindil były genialne) Fanfiki również był całkiem niezłe, bardzo cieszy mnie powrót tekstów Nasturcji Gamgee, "Z archiwum..." było już w kilku numerach i zawsze wprawiają mnie w taki uroczy nastrój Uśmiech Choć i tutaj powiem, czego mi brakowało - tekstu Tici. Ten z poprzedniego Aiglosa był świetny.
     Jak zwykle silnym punktem był wybór wierszy. Zastrzeżeń żadnych nie mam. Z ciekawością przeczytałam wywiad z TAO, osobą, o której niby wiemy bardzo dużo, a tak naprawdę to wcale nie aż tak wiele. Ale lektura owego wywiadu zmienia ten stan rzeczy.
     Godny uwagi jest także dział "Relacje", szczególnie relacja Melinir w wycieczki do Anglii. Mocnym punktem są ilustrujące ją zdjęcia. Coraz bardziej żałuję, że mnie w tej Anglii wtedy nie było...
     Nowością była krzyżówka tolkienowska - nie powiem, interesujący punkt. Szkoda tylko, że zajął miejsce komiksu Elenai, zawsze wyglądałam komiksu z ciekawością. A tu przykre zaskoczenie - komiksu nie ma... Co zaś się tyczy zagadek - zagadki Nasturcji w niczym nie ustępują zagadkom Avari.
     No to to by było na tyle. Podsumowując: jeden z lepszych Aiglosów, choć jakem zła i niedobra zawsze czegoś musiałam się uczepić.


  Od Redakcji:

  Dziękujemy za obszerną recenzję. Bardzo nam miło, że numer jedenasty został tak wysoko oceniony i dostarczył tylu różnorodnych wrażeń. Staramy się o różnorodność w doborze fanfików, twórczość Tici jednak na pewno jeszcze zagości na naszych łamach. My również żałujemy, że nie dostajemy już komiksów Elenai. Nie tracimy jednak nadziei, że kiedyś wrócą.

  Pozdrawiamy serdecznie :),

  Redakcja

Autor: Kasiopea
Opracowanie i wykonanie strony: nifrodel & elfy - Copyright © 2004 - 2021 Aiglos
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna praca nie może być użyta bez pisemnej zgody autora.