english
 Aktualności
 Wstępniak
 Numery pisma
 Redakcja
 Zamówienia
 Listy do redakcji
 Linki
Autor: Avari
email redakcji • Halcatra -13 sierpnia 2008 - forum tolkienowskie
      Coś mnie dzisiaj naszło, że warto by napisać kilka słów od siebie o jubileuszowym Aiglosie.

     Tradycyjnie już mocną stroną Aiglosa są ilustracje. Tym razem mamy przedstawione także prace z konkursu "Bitwy i Pojedynki I Ery". Mnie tradycyjnie najbardziej urzekają grafiki Kasiopei i z tego, co wiem, to nie tylko mnie. ;)

     Mamy do przeczytania cztery bardzo ciekawe eseje. Szczególnie spodobał mi się ten autorstwa Nifrodel O woźnicy, świetle, rozstajach dróg i mądrości serca w Śródziemiu. Szczególnie pasjonujące są te kawałki o mądrości serca, tak zgrabnie przedstawione. ;)

     Brakuje trochę tekstu Kasiopei. Jakoś tak przyzwyczaiłam się już do tych mów obronnych podpadających nam czasem bohaterów i trochę mi takiego tekstu brakuje.

     Opowiadania i kącik poetycki prezentują się za to bardzo okazale. W tym numerze jakoś tak więcej mamy wierszy niż zazwyczaj i muszę przyznać, że wyszło to całości na dobre.

     Intrygująca jest polemika autorstwa Neratina i przyznam szczerze, nic bardziej nie mogło mnie zachęcić do ponownej lektury numeru ósmego. ;)

     Tradycyjnie są recenzje i mam prośbę jedną do Redakcji - następnym razem wytnijcie te heretyckie fragmenty recenzji Adanci, w których pisze, że nie jest tolkienistką. Wedle świeżo opracowanej definicji przez zjazdowiczy bydgoskich tolkienista jest ktoś, kto interesuje się literaturą Tolkiena. A nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kto pisze recenzję książki tolkienowskiej się nią nie interesował.

     Mamy dwa komiksy - jeden Kasiopei, jeden Elenai. Nie potrafię ocenić, który mi się bardziej podoba. Z jednej strony komiczne "widać - nie widać", z drugiej Beren Barbarzyńca.


  Od Redakcji:

  Dziękujemy bardzo za tak obszerną analizę i recenzję numeru 10 Aiglosa :) Bardzo się cieszymy, że tak wiele artykułów i grafik przypadło Ci do gustu Halcatro. :) Wprawdzie w numerze X nie było tekstu Kasiopei, ale być może brak ten wynagrodzi numer 11, zaś co do wycinania fragmentów Adaneth, zasadniczo nie ingerujemy w teksty naszych autorów, poza koniecznymi uwagami redaktorskimi.

  Pozdrawiamy serdecznie :),

  Redakcja

Autor: Kasiopea
Opracowanie i wykonanie strony: nifrodel & elfy - Copyright © 2004 - 2021 Aiglos
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna praca nie może być użyta bez pisemnej zgody autora.