english
 Aktualności
 Wstępniak
 Numery pisma
 Redakcja
 Zamówienia
 Listy do redakcji
 Linki
Autor: Avari
email redakcji • Eriú Cunninghan -27 listopada 2005


  Aiglos # 4


      Przyznam się szczerze, że z przyjemnością przeczytałam numer czwarty Aiglosa. Bardzo fajne artykuły, szczególnie: "Scenografia do trylogii Petera Jacksona" autorstwa 'Nifrodel' , "Dziesięć tysięcy kostiumów dla aktorów pod otwartym niebem, sześć tysięcy dla statystów w ich kamiennych pałacach..." 'Kasiopei'. Poza tym "Broń filmowego Śródziemia" Ziemowita Karłowicza. Bardzo ciekawe ukazanie zarówno pracy rekwizytorów, problemów realizacji różnych przedsięwzięć jak i samych rekwizytów.
     Miło czytało mi się artykuł Michała Leśniewskiego na temat jego "garści subiektywnych uwag na temat filmu". Muszę przyznać , że mi też film (mimo tego , że Legolas zjeżdżał ze schodów na desce , a Glorfindel była kobietą ) się podobał. W sumie zawsze traktuję adaptację jakiejś książki z "przymrużeniem oka", co nie znaczy , że nie rażą mnie w niej błędy , których być nie powinno. I tu uśmiecha się do mnie artykuł Agnieszki Sylwanowicz HS Took" pt. "Jak strażnik, który został królem, zmienił się w Strażnika , który został Strażnikiem". Całkowicie zgadzam się z końcowym zdaniem "W filmie król nie powrócił". Szczerze mówiąc filmowy Aragorn mnie trochę zawiódł (dobrze wiedzieć , że poważni tolkieniści też tak uważają).
      Opowiadania fanowskie. Najlepiej będzie jak się na ich temat nie wypowiem.
      Zaskoczył mnie (pozytywnie oczywiście!) wywiad z o. Joachimem Badenim OP J Nie wiedziałam , że czytuje Tolkiena
      Na koniec. Ulubiona grafika numeru: "Oto mój syn Maeglin" K.K.Chmiel 'Kasiopei'. Po prostu ołówek- cudo!
     Co do obu numerów (hurtowo). Popieram ideę "Rozmówek neo-quenejskich". Bardzo przydatne przy wkurzaniu młodszego rodzeństwa , za pomocą wydawania im komend w języku elfów :P Poważniej: są super.

  Pozdrawiam ,
  Eriú Cunninghan
  Od Redakcji:

  Jeszcze raz dziękujemy za miłe słowa i recenzję obu numerów :)))

  Pozdrawiam

  Nifrodel

Autor: Kasiopea
Opracowanie i wykonanie strony: nifrodel & elfy - Copyright © 2004 - 2021 Aiglos
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna praca nie może być użyta bez pisemnej zgody autora.