english
 Aktualności
 Wstępniak
 Numery pisma
 Redakcja
 Zamówienia
 Listy do redakcji
 Linki
Autor: Avari
email redakcji • Eriú Cunninghan -27 listopada 2005


  Tak w paru dosłownie słowach chciałam podzielić się refleksjami na temat dwóch numerów Aiglosa , które otrzymałam. Moją intencją nie jest napisanie recenzji poniższych numerów. Będą to raczej takie moje luźne przemyślenia na ich temat. ( pisanie recenzji nie jest moją najmocniejszą stroną.)

  Aiglos # 3


     Z każdą książką, filmem czy gazetą mam jakieś skojarzenie . Działa to na zasadzie bodziec-reakcja. Gdybym miała to odnieść do Aiglosa , to oczywistym skojarzeniem był by Tolkien , ściślej tolkieniestyka. Mając na uwadze numer trzeci almanachu , był by to zapewne któryś z artykułów lub esejów.
     Bezspornie najbardziej podoba mi się "Kalevala i Tolkien, Tolkien i Kalevala" Karoliny Stopy-Olszańskiej 'Melinir'. Dlaczego? Bo jest świetnie napisany , bo ukazuje źródło inspiracji Tolkiena i podoba mi się jego układ tj. miło mi się go czytało , bo mam słabość do prac, w których są wykorzystywane obszerne cytaty :P
      Oczywiście wszystkie artykuły , eseje są świetne (pogubiłam się trochę przy "Silmarillion, czyli o sensie poszukiwania kanonu tolkienowskiego legendarium" , ale nie było to spowodowane bynajmniej tekstem Michała Leśniewskiego 'M.L.' , tylko moją słabą pamięcią do dat, nazw, itp... :P
      Co mnie najbardziej zaskoczyło? "Polemika" Katarzyny K. Chmiel "Kasiopei". Śmiałam się do rozpuku :D Do tej pory obojętnie na - bądź co bądź bynajmniej nie papierowego Boromira - nie spoglądam :D
     Co do opowiadań fanowskich - generalnie lubię takie "na przyzwoitym poziomie". Myślę , że "Krok w krok" 'Ivanneth' do takich należy (no skoro je wydrukowaliscie??)
      Zagadki były super. Na szczęście nie poradziłam sobie tylko z jedną... no cóż. Jestem pełna podziwu dla 'Avari' . Świetne te zagadki.
      Najfajniejszy wiersz moim zdaniem jest autorstwa Nifrodel.
     Na koniec "Sceny z życia Lolfów"...to kompletnie mnie rozwaliło, rozbiło, nie wiem jak jeszcze można "to" , co się ze mną działo zobrazować... :D Podsumowanie? Chyba już wszystko napisałam.

  Pozdrawiam
  Eriú Cunninghan


  Od Redakcji:

  Dziękujemy za tak miłą ocenę. Nie ma większej nagrody za pracę, jak usłyszeć pochwały z ust zadowolonego czytelnika :) Mam nadzieję, że piątka również trafi w Twoje gusta :))))

  Pozdrawiam

  Nifrodel

Autor: Kasiopea
Opracowanie i wykonanie strony: nifrodel & elfy - Copyright © 2004 - 2021 Aiglos
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna praca nie może być użyta bez pisemnej zgody autora.