english
 Aktualności
 Wstępniak
 Numery pisma
 Redakcja
 Zamówienia
 Listy do redakcji
 Linki
Autor: Avari
email redakcji • Paweł Piskurewicz - 17 kwietnia 2004


 • Witam

  Na wstępie nie wypada pisać niczego innego niż pochwały, więc piszę ;) Dobrze że takie pismo się pojawiło, jest ono i będzie potrzebne fanom Tolkiena w Polsce. Teksty są w miarę dobrze dobrane, czyta się przyjemnie, i wogule człowiek nie żałuje tych paru złociszy.

  Co do błędów;):
  - Dlaczego pół rocznik a nie kwartalnik! Ja chcę więcej!
  - Układ magazynu jest trochę chaotyczny, a w szczególności działu milscellanea (jak byście kiedykolwiek szukali do niego pomocy to się zgłaszam jako pierwszy chętny, choć się domyślam iż wielu już takich było)
  - To raczej nie wasz błąd ale pierwszy numer doszedł do mnie tak zdewastowany i pobrudzony jak by setki tych orków co to na wargach jeżdżą przemieszczało się po nim.

  Trochę propozycji.
  - Jak już dajecie z kimś wywiad to umieszczajcie jego zdjęcie! Tym bardziej że Pani Katarzyna nie ma się czego wstydzić. Propozycje do kolejnych wywiadów (jeżeli chodzi o artystów to: Jakub Nowak, Maciej Wygnański). A i trochę więcej prac artysty przy wywiadzie. Wiem że są porozrzucane po całym numerze, ale jednak przy wywiadzie przydały by się z 2-3.
  - Jakiś tekst prezentujący społeczność Tolkienowską w Polsce. Przybliżenie działalność SKF, pierwszych stron Tolkienowskich itp. Potem jak to wygląda teraz i do czego zmierza.
  -Kwartalnik!
  - Osobiście fanficki i fanarty są moją pasją. Tak się zastanawiam czy nie byli byście w stanie wydać jakiegoś porządnego zbioru fanficków (sama Pani Katarzyna powinna potwierdzić iż takie istnieją). Macie ku temu możliwości (czytaj drukarnia) a sadze iż zainteresowanie by było. Gdyby do tego podejść porządnie i to pod względem merytorycznym jak i edytorskim to kto wie czy pomysł nie przyjął by się na stałe. Ja mażę o tym od dawna, by chwycić w swe łapska, porządną knigę z opowiadaniami, zanurzyć się w niej i nie martwić się tym że monitor znów wypala me oczy;)

  To na razie chyba tyle Pozdrawiam całą redakcje (w szczególności Nilcamiel:)
  Paweł Piskurewicz

  Ps: Za wszelkie zjedzone literki i zdania tasiemce bez sensu i składu szanowanie przepraszam, acz dusi mnie alergia.
  Pps: Czy jest wam potrzeba jakaś pomoc przy tworzeniu Aiglosa???


  Od redakcji:

  Dziekujemy za list :)

  Dlaczego nie kwartalnik? Dlatego, że chcemy aby każdy numer, który idzie do składu był możliwie najbardziej dopracowany. Wydając kwartalnik zgodnie z naszymi założeniami, redakcja musiałaby poświęcić cały swój wolny czas, kosztem innych zajęć a poki jesteśmy pismem niekomercyjnym i niedochodowym, nie jest to możliwe. Miscelleanea ma być wlaśnie działem luźnym, ponieważ znajdują się tam różności tolkienowskie.

  Jeśli zaś chodzi o zabrudzenia i zgniecenia jest to niestety wina drukarni, która przysłała nam pocztą źle opakowane egzemplarze, na których częstokroć nie wyschła do końca farba. Mamy nadzieję, ze taka sytuacja już więcej się nie powtórzy.

  Zdjęcia osób, z którymi robimy wywiady także na dzień dzisiejszy nie są dobrym rozwiązaniem ze względu na jakość wydruków. Jeśli chodzi o teksty prezentujące społeczność tolkienowską w Polsce, to jesteśmy otwarci na tego typu prace. Dziękujemy również za deklaracje współpracy.

Autor: Kasiopea
Opracowanie i wykonanie strony: nifrodel & elfy - Copyright © 2004 - 2021 Aiglos
Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna praca nie może być użyta bez pisemnej zgody autora.